Forum

Upozornenia
Vyčistiť všetko

Postreky

39 Príspevky
4 Užívatelia
0 Reactions
548 Zobrazenia
Otazka
(@otazka)
Estimable Member
Prihlásený: pred 3 mesiace
Príspevky: 50
Topic starter  

Ďakujem za video a informaciu. Môžete nahodou pridat popis alebo aj linky na tie postrekovacie chemikalie, aby som si to mohol preštudovať? Ja mam iba 10 hrozien okolo domu, pri plote, co rastie v trave, a nemam skoro ziadne skody na listoch, iba ked priletia take chrobaky (Japanese beatles) co zacnu jest listy, no ale to až skoro ked strapce hrozna su dost velke. Nemam ziadne ine choroby na listoch ako ste ich ukazaly. Rozmyslam či tie chemikalie su jedle, a či choroby nie sú zapríčinené z toho ze zem bola prekopana, a nema naturalne domace bakterie co nedovolia tych škodlivých existovať. Dakujem za odpoveď, a pozdrav z Kanady.


   
OdpovedaťCitácia
Peter Porubský
(@pepko143)
Člen Admin
Prihlásený: pred 6 rokov
Príspevky: 53
 

Choroby ako peronospóra, múčnatka sú hubové choroby. Vyskytujú sa na hrozne vtedy, keď sa na ich šírenie vytvoria podmienky, tak ako teraz u nás pre peronosporu, lebo veľa prší. Postreky Profiler, Vivando, Thiovit nie sú jedlé, musí sa dodržiavať ochranná doba pred konzumáciou, alebo použití na výrobu vina. Počas ochrannej doby sa postreky z hrozna odbúraju. Zatrávnenie vinohradu má svoje výhody a aj nevyhody (viď predchádzajúce videá), ja obrábam pôdu v medziradí kyprením s rotavátorom tak do hĺbky cca 6 cm a pluškovaním. Teší nás, že nás pozeráte aj v Kanade, keď vidíme tieto krajiny na dashborade v youtube channel tak sa nám to nechce veriť 🙂


   
OdpovedaťCitácia
(@dakud)
New Member
Prihlásený: pred 2 mesiace
Príspevky: 1
 

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať na potrebu/nepotrebu použitia postrekových látok proti múčnatke a peronospóre na  sadenice v prvom po výsadbovom roku - v zime strih na dve očká , pri olamovaní ponechané dva výhonky (aktuálna dĺžka 60-80cm). 

ďakujem 


   
OdpovedaťCitácia
Peter Porubský
(@pepko143)
Člen Admin
Prihlásený: pred 6 rokov
Príspevky: 53
 

Určite treba ošetrovať sadenice proti chorobám peronospóry a múčnatky tak ako riadne hrozno.


   
OdpovedaťCitácia
Otazka
(@otazka)
Estimable Member
Prihlásený: pred 3 mesiace
Príspevky: 50
Topic starter  
Postrek proti roztočom ? Poradíte prosím ?

   
OdpovedaťCitácia
Peter Porubský
(@pepko143)
Člen Admin
Prihlásený: pred 6 rokov
Príspevky: 53
 

Ja používam Nissorun 10 wp. Lepší je Omite lebo ničí aj počiatočné vývojové štádia roztocca-larvy. Najlepšia je kombinácia oboch prípravkov, hlavne vtedy keď je vysoký výskyt roztocca.


   
OdpovedaťCitácia
(@wardarya06)
Active Member Customer
Prihlásený: pred 2 mesiace
Príspevky: 7
 

Dobrý deň.

Som tu nový. V úvode by som chcel pochváliť pána Porubského. Ktorý veľmi peknými a náučnými videami pomáha začíňajúcim, mierne pokročilým a možno aj pokročilým vinárom. Chválim ho aj za vytvorenie tohoto fóra. Vďaka jeho vedomostiam, oboje nám veľmi pomáha pri starostlivosti, ochrane a užitku našich viníc.

Za mňa veľké ďakujem.

 

Ja ho musím tiež požiadať o radu. Chcem sa spýtať, že keď som použil ako prvý tohoročný postrek a aj pred kvitnutím Cabrio Top, či tento prípravok môžem použiť aj po odvitnútí strapcov ? Ďakujem

 

 

 


   
OdpovedaťCitácia
Peter Porubský
(@pepko143)
Člen Admin
Prihlásený: pred 6 rokov
Príspevky: 53
 

@wardarya06 Máme radosť, že sa Vám to páči. Ak ste použili pred kvetom postrek Cabrio Top, tak po kvete ho môžete použiť znovu. Platí že počas vegetačného roka sa jeden postrek môže použiť 3x. 2x za sebou, potom treba raz použit iny postrek a ten isty postrek môžete použiť este potom tretí krat. Je to kvôli rezistencii.


   
OdpovedaťCitácia
(@wardarya06)
Active Member Customer
Prihlásený: pred 2 mesiace
Príspevky: 7
 

@pepko143 ......ďakujem za odpoveď. Poprosil by som, aký medzipostrek by som mohol použiť ? Kontakný, alebo systémový ? Prípadne názov postreku. 🍷 🍷


   
OdpovedaťCitácia
Stránka 3 / 3
Zdieľať: